Para szukająca ofert pracy w Holandii

Dowiedz się więcej

Często zadawane pytania to skarbnica
wiedzy dla naszych przyszłych pracowników

Gdzie znajdę wasze oferty pracy?

Najnowsze oferty pracy znajdziesz na naszej stronie. Ogłaszamy się także na wybranych portalach z pracą. Dodatkowe informacje o ofertach i warunkach pracy w Holandii uzyskasz telefonicznie lub odwiedzając nasze biura w Polsce.

 

Jak mogę skorzystać z konkretnej oferty pracy?

Wystarczy, że aplikujesz do wybranej oferty pracy lub zgłosisz się do rekrutacji otwartej klikając w przycisk “Aplikuj”. Możesz też odwiedzić jedno z naszych biur. Będzie nam miło poznać Ciebie osobiście i porozmawiać o pracy za granicą.

 

Jakie dokumenty są wymagane przed wyjazdem do pracy?

Bardzo ważne jest posiadanie:

  • niezniszczonego, ważnego dowodu osobistego lub paszportu,
  • konta bankowego najlepiej w walucie euro,
  • przyda się również prawo jazdy, referencje i certyfikaty.

 

Czy muszę zgłosić się bezpośrednio do jednego z biur?

Nie. Zależy nam na spotkaniu z każdą osobą zainteresowaną wyjazdem do pracy. Jednak gdy z pewnych przyczyn takie spotkanie jest niemożliwe, z kandydatami do pracy umawiamy się na rozmowę przez Skypa. Podczas rozmowy omówimy szczegóły związane z wyjazdem i rozpoczęciem pracy. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Czy znajomość języka obcego i doświadczenie zawodowe jest wymagane, aby podjąć pracę?

Nie. Poszukujemy pracowników wykwalifikowanych jak i takich którzy nie mają doświadczenia lub myślą nad zmianą branży. U nas zatrudnienie znajdziesz w sektorze logistycznym, produkcyjnym, rolniczym oraz technicznym.

Znajomość języka jest bardzo ważna w ofercie pracy dla brygadzisty, operatora wózka widłowego, spawacza, montera, czasem komisjonera (orderpicker).

 

W jakim kraju mogę podjąć pracę?

Posiadamy oferty pracy w Holandii najczęściej w takich miejscowościach jak: Venlo, Eindhoven, Almere, Amersfoort, okolice Nijmegen i Tillburga.

W jakich sektorach mogę podjąć pracę?

Oferujemy pracę w najczęściej spotykanych sektorach w Holandii:

logistycznym – zbieranie zamówień, obsługa wózków widłowych itp.,

ogrodniczym – szklarnie, uprawy, zbiory,

produkcyjnym – sortowanie i pakowanie, obsługa maszyn,

technicznym – spawacze, monterzy

Jak długo czeka się na wyjazd do pracy?

Nowe oferty pracy otrzymujemy co tydzień. Na wyjazd możesz czekać 3 dni, a czasem nawet 4 tygodnie. Okres oczekiwania zależy od ilości wolnych miejsc pracy.

Jaki jest minimalny okres pobytu zagranicą?

Okres pobytu dopasujemy do Twoich planów. Możesz pracować z nami kilka tygodni, albo kilka lat wszystko zależy od Ciebie.

Czy mogę podjąć stałą współpracę z waszą firmą?

Tak. Posiadamy oferty zatrudnienia na dłuższy okres (przede wszystkim specjalistyczne), jak również oferty pracy sezonowej. Idealne dla studentów, młodzieży kończącej szkołę czy osób chcących wyjechać dorobić.

 

Czy jest to praca legalna?

Tak. Posiadamy aktualny certyfikat o dokonaniu wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia – możesz go zobaczyć na naszej stronie w zakładce Certyfikaty. Oferujemy wyłącznie pracę legalną, a co za tym idzie nie pobieraliśmy i nie pobieramy opłat za pośrednictwo pracy.

Czy muszę być pełnoletni/a aby wyjechać do pracy?

Tak. Tylko osoby, które ukończyły 18 lat mogą wyjechać do pracy za pośrednictwem naszej firmy.

Czy mogę wyjechać w grupie / w parze? Czy będziemy mieszkać i pracować razem?

Tak. Pod warunkiem, że będziemy mieć oferty do których dopasujemy wasze kandydatury. Nie możemy zagwarantować Wam wspólnego miejsca pracy, jednak dołożymy wszelkich starań żebyście mieszkali razem.

 

Czy oferujecie zakwaterowanie w Holandii?

Tak. Są to domki mieszkalne, 4- i 5-osobowe typu boongalow. Składają się z dwóch sypialni 2-osobowych, pokoju dziennego z aneksem kuchennym i łazienki. Domki są dobrze wyposażone i wygodne. Dla większości zakwaterowań zapewniamy możliwość bezpłatnego skorzystania z Internetu.

Czy mogę mieszkać na mieszkaniu prywatnym?

Tak. Nasi pracownicy mają pełną dowolność wyboru. Możesz skorzystać z mieszkania służbowego. Jeśli w trakcie pobytu zdecydujesz się na wynajem prywatnego mieszkania – wystarczy, że złożysz u nas dwutygodniowe wypowiedzenie zakwaterowania.

Czy podczas pracy i pobytu w Holandii będę ubezpieczony?

Tak. Pracownicy w Holandii podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Zapewnia ono między innymi: podstawową opiekę zdrowotną, leczenie szpitalne, środki opatrunkowe, koszty wypisywania recept i podstawowych leków itp. Okres oczekiwania na kartę ubezpieczeniową to ok. 4 tygodnie.

Czy pracodawca zapewnia wyżywienie?

Nie. Wyżywienie jest we własnym zakresie.

Czy będę mieć podwyżki?

Tak. Każdy nasz pracownik decydujący się na stałą współpracę może liczyć na pierwszą podwyżkę już po 13 tygodniach pracy. Przyznanie podwyżki zależy od oceny przez przełożonego. Szczegółowe informacje umieszczone są na portalu pracowniczym Topdesk

Czy dostanę stały kontrakt?

Tak. Nasi pracownicy mają możliwość otrzymania stałego kontraktu (Vast contract)

Czy w InPerson jest gwarancja godzin?

Tak. W stałym kontrakcie jest zapis o gwarancji godzin.

Ile wynosi stawka za godzinę pracy?

Stawki godzinowe zależą od stanowiska i miejsca pracy. Minimalne wynagrodzenie zostało zawarte w poniższej tabeli i zależy ono od wieku pracownika.

(Stawki obowiązujące od 1 lipca 2019)

od 22 lat i wzwyż: € 9,20
21 lat: € 9,44
20 lat: € 7,55
19 lat: € 5,67
18 lat: € 4,72

W jaki sposób wypłacane jest wynagrodzenie?

Pieniądze wypłacane są tylko i wyłącznie na konto pracownika po przepracowanym tygodniu. Każdy pracownik otrzymuje pasek wypłat (Salaris), na którym są rozpisane wszystkie potrącenia i wypracowane godziny.  Jest dostępny po zalogowaniu do platformy pracownika.

Kiedy jest wypłacane wynagrodzenie?

Wynagrodzenie wypłacane jest co tydzień; najczęściej w czwartki lub piątki.

Jakie są koszty mieszkania i ubezpieczenia?

(Stawki obowiązujące od 1 lipca 2019)

Opłata za mieszkanie zależy od wieku pracownika:

21 lat: € 94,36

20 lat: € 75,49

19 lat: € 56,61

18 lat: € 47.19

Koszty ubezpieczenia 23.60 €
Wszystkie powyżej opisane opłaty są odliczane od tygodniowego wynagrodzenia.

Czy dojazd do pracy jest dodatkowo płatny?

Nie. Dojazd do pracy jest całkowicie darmowy samochodami służbowymi.

Czy muszę zabrać ubranie robocze?

Nie. Wymagamy posiadania butów ochronnych typu Stal-Cap – S3 (ze wzmocnionymi czubami). Dodatkowo każdy pracownik otrzyma od nas BEZPŁATNIE pakiet odzieży, w którego skład wchodzą: jedna bluza oraz dwie koszulki. Jeśli wymogiem oferty będzie posiadanie innych ubrań roboczych poinformujemy Ciebie o tym podczas rekrutacji

Czy w Holandii mogę liczyć na pomoc waszej firmy?

Tak. W miejscach zakwaterowania są polscy opiekunowie, którzy utrzymują stały kontakt z pracownikami. Ponadto każdy zakład pracy posiada własnego koordynatora, do którego możesz zwrócić się z pytaniami, dotyczącymi wykonywanej przez Ciebie pracy.

Czy organizowany jest transport do Holandii?

Tak. Organizujemy odpłatny transport do Holandii, który odbywa się za pośrednictwem zewnętrznych firm transportowych.

Czy mogę jechać własnym autem?

Tak. Jeśli masz własny sprawny samochód, jak najbardziej możesz jechać nim do Holandii. Dla osób, które będą korzystać z prywatnego samochodu w celach służbowych, dowożąc innych pracowników do pracy – przewidujemy rekompensatę 0,30 euro centów za każdy przejechany kilometr.

Jak zorganizowany jest dojazd do pracy?

Organizujemy bezpłatnie przejazd pracowników w obie strony – z miejsca zamieszkania do miejsca pracy i odwrotnie. Do dyspozycji mamy samochody osobowe i busy. Samochodów służbowych nie można używać do celów prywatnych. W niektórych miejscach zakwaterowania wyjazdy do sklepów organizowane są kilka razy w tygodniu.

Co to jest numer SoFi (BSN)?

Sofinummer (BSN) to odpowiednik polskiego Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP). Nie wymagamy od Ciebie posiadania tego dokumentu. Po przyjeździe do Holandii nasi pracownicy pomogą Ci w jego uzyskaniu. Wyrobienie SoFi trwa do około 4 tygodni, a decyzję o jego nadaniu otrzymasz do rąk własnych.

Co to jest jarograf?

Jaaropgaaf (Jaaropgave) to karta podatkowa, którą wystawia pracodawca po zakończeniu roku podatkowego (odpowiednik polskiego PIT-11). Jaaropgaaf dostępny będzie na Twoim koncie pracowniczym na początku następnego roku.

Czy wasza firma zajmuje się rozliczaniem holenderskiego podatku?

Nie, nie prowadzimy rozliczeń podatkowych.

Zapraszamy do kontaktu!