Czy warto wyjechać do Holandii do pracy jako ślusarz?

Czy warto wyjechać do Holandii do pracy jako ślusarz?

Zawód ślusarza znany jest od czasów starożytnych i jest to jeden z najstarszych zawodów rzemieślniczych. Opisując zakres obowiązków ślusarza można ogólnie powiedzieć, że zajmuje się on dbaniem, aby różnego rodzaju narzędzia działały sprawnie. Chociaż zawód ten kojarzy się większości z dorabianiem kluczy do zamków lub ich awaryjnym otwieraniem, spektrum pracy ślusarskiej jest znacznie szersze. Czy warto wybrać ten zawód? Jeśli go już opanowaliśmy, czy lepiej pracować w kraju, a może za granicą chociażby w Holandii?

Jak wygląda zawód ślusarza w Polsce?

Praca ślusarza polega na ręcznej lub ręczno-maszynowej obróbce metalu. Ze względu na szeroki zakres czynności mieszczących się w tym pojęciu można wyróżnić kilka podgrup. Dlatego też przeglądając oferty pracy zauważymy, że najchętniej poszukuje się ślusarzy samochodowych, zajmujących się naprawami samochodów oraz ślusarzy konstrukcji stalowych, których obowiązki polegają na cięciu, kształtowaniu oraz obróbce metalu. Rzadziej można trafić na oferty pracy skierowane do ślusarzy urządzeń komunalnych oraz ślusarz sprzętu domowego. Zajmują się oni wytwarzaniem części zamiennych do urządzeń oraz ich naprawą. Bardzo rzadko zdarzają się oferty pracy jako ślusarz artystyczny. Zarobki ślusarzy w Polsce zależą, jak w każdym zawodzie, od posiadanych umiejętności oraz stażu pracy.

Ślusarz praca w Holandii

Istnieje wiele zagranicznych rynków pracy, które z chęcią przyjmą ślusarzy poszukujących zatrudnienia. Praca dla ślusarza w Holandii, to jedna z lepiej płatnych prac w ofercie biur pośrednictwa pracy. Szczególnie poszukiwani są ślusarze stoczniowi. Planując wyjazd warto pomyśleć już wcześniej o zdobyciu certyfikatu VCA, którego posiadanie jest warunkiem koniecznym do podjęcia pracy u renomowanych i najlepiej płatnych pracodawców. Na holenderskim rynku ceni się wykwalifikowanych pracowników. Mogą oni liczyć na liczne dodatki, ale o tym później.

Najważniejsze pytanie to, ile ślusarz może zarobić w Holandii? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę “ślusarz Holandia” i w kilka sekund możemy prześledzić liczne oferty pracy oraz oferowane zarobki. Stawki ślusarzy w zależności od branży zaczynają się od 350 euro na rękę za tydzień pracy. Mnożąc to przez liczbę tygodni w miesiącu i kurs euro wychodzi, że ślusarz może zarobić około 6100 PLN, a są to tylko przeciętne oferty pracy! Posiadając doświadczenie i właściwie umiejętności nietrudno będzie znaleźć ofertę z 2200 euro miesięcznej pensji. Jest to ponad 9000 PLN! Nie trudno policzyć, że jest to dwa razy więcej, niż to na ile mogą liczyć najlepsi specjaliści w Polsce. Do tego w kraju trzeba liczyć się z wydatkami na mieszkanie oraz wyżywienie. Pracodawcy w Holandii często oferują organizację zakwaterowania. Z zarobionych za granicą pieniędzy pozostanie nam więc więcej. Ślusarz w Holandii to specjalista poszukiwany, szanowany, a co najważniejsze dobrze opłacany.

Zapraszamy do kontaktu!