Praca w szklarni Holandia

Pracownicy szklarni w Holandii

Holandia jest krajem bardzo przyjaźnie nastawionym do poszukujących pracy obcokrajowców. Ukształtowanie powierzchni i klimat, jaki panuje na szerokościach geograficznych tego kraju pozwala na wiele upraw warzyw, owoców oraz roślin ozdobnych. Duża ilość plantacji i szklarni wymaga odpowiednich pracowników, dlatego łatwo jest, szczególnie w okresie letnim, znaleźć pracę w Holandii.

Przyjazna atmosfera, otwarci ludzie, dużo możliwości

Holendrzy to bardzo przyjaźnie nastawiony naród, a ludzie nawet na ulicach mówią do siebie miłe powitalne słowa. Pracodawcy zwykle nie wymagają umiejętności porozumiewania się w języku holenderskim, który jest dość trudny. Na początek wystarczy znać podstawy języka angielskiego, a z czasem nauczyć się mówić w języku holenderskim.

Atmosfera w pracy jest przyjazna, a ludzie są otwarci. Praca w Holandii to dużo możliwości. Można pracować indywidualnie, albo znaleźć ofertę pracy dla par. Wiele firm oferuje zakwaterowanie albo zwraca koszty dojazdu do pracy lub zapewnia transport. Niektóre firmy oferują zwrot kosztów codziennych dojazdów do miejsca pracy, nawet swoim własnym środkiem transportu. Osoby posiadające firmowe zakwaterowanie mogą skorzystać z busów. Wiele zakwaterowań znajduje się w miejscu pracy, lub kilka ulic dalej, dlatego w takich przypadkach wystarczy chwilę dojść na piechotę. Ostatnio bardzo popularnym zawodem stał się pracownik szklarni, gdyż Holandia słynie z wielu hektarów upraw różnych roślin.

Praca wśród przyrody, rozwój osobisty

Dodatkowym atutem pracy w szklarni jest obcowanie z przyrodą. Szczególnie na wiosnę i w lecie, kiedy zakwitają piękne kwiaty, lub dojrzewają owoce. Wiele pracowników szklarni twierdzi, że jest to dużo lepsze zajęcie, niż żmudne wypełnianie formularzy w biurze. Praca ta pozwala na zdrowy ruch oraz doskonalenie swoich umiejętności. W pracy ogrodnika w szklarni wykonuje się takie czynności jak: sadzenie roślin, przygotowywanie gruntu pod uprawę, doglądanie plantacji, nawadnianie, przesadzanie, kontrola temperatury w szklarniach. Bardziej zaawansowany w tematyce ogrodnictwa pracownik szklarni, może wykonywać takie zadania, jak: zapylanie ręczne roślin, przygotowywanie różnych typów sadzonek, cięcie roślin, podcinanie, produkcja rozsady i wiele innych.

Zajęcie mogą znaleźć tu zarówno osoby nie mające wykształcenia ogrodniczego, jak również ogrodnicy po studiach. Liczy się przede wszystkim zaangażowanie w wykonywane działania, które zawsze jest doceniane przez pracodawców. Łatwe do nauki czynności pozwalają na szybkie wprawienie się i złapanie rytmu pracy, a pracownicy szklarni z dłuższym stażem chętnie służą pomocą.

Atrakcyjne zarobki i godziny pracy, łatwy dostęp do ogłoszeń

Dużą zaletą pracy w szklarni w Holandii są zarobki. Wiele młodych ludzi, w poszukiwaniu pracy, wybiera właśnie to rozwiązanie. Atrakcyjne stawki oraz godziny pracy zachęcają do złożenia swojego CV. Pracownikiem szklarni mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ogłoszenia o pracy w Holandii możemy łatwo wyszukać w internecie, wystarczy wpisać hasło: szklarnia Holandia. Ofert jest bardzo dużo, w różnych miastach, można dowolnie wybrać region. Dodatkowo Holandia, jako kraj słynący z bujnej przyrody, zachęca do pozostania na dłużej.

Warto spróbować swoich sił jako pracownik szklarni w Holandii, gdzie można nauczyć się nowych umiejętności lub doszkolić się w dziedzinie ogrodnictwa. Jest to okazja do nauki języka, a skorzystać może każdy, bez względu na wiek. Wiele młodych ludzi wybiera Holandię jako pierwszy punkt na mapie, podczas poszukiwania pracy. Jest to dobra okazja na atrakcyjne zarobki oraz poznanie nowych, ciekawych ludzi.

Zapraszamy do kontaktu!