Dlaczego warto pracować w Holandii jako spawacz?

Dlaczego warto pracować w Holandii jako spawacz?

Praca spawacza nie należy do prac najłatwiejszych. Niestety w Polsce jak w przypadku większości zawodów, również ten nie jest dostatecznie doceniany przez pracodawców. Właśnie dlatego wielu ze spawaczy decyduje się na wyjazd za granicę. Jednym z najczęściej obieranych kierunków jest Holandia. Na holenderskim rynku pracy występuje obecnie deficyt specjalistów z tej dziedziny, więc jest to dobry kierunek do znalezienia wymarzonej, dobrze płatnej posady.

Praca dla spawacza Holandia

Na europejskim rynku pracy wciąż brakuje wykwalifikowanych specjalistów, dla których firmy są w stanie zaoferować naprawdę świetne warunki współpracy. Jak to jest w przypadku Holandii? Tutaj największe szanse na zdobycie pracy jako spawacz mają osoby, które posiadają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie zawodowe. W kwestii umiejętności językowych Holandia pozostawia dość duże pole do popisu. Można bowiem posługiwać się w sposób komunikatywny językiem angielskim, niemieckim lub niderlandzkim. Niektóre firmy wymagają od swoich kandydatów wykształcenia średniego lub wyższego technicznego.

Jednak w przypadku sporej ilości przedsiębiorstw pracodawcom wystarczy, by ich pracownik miał skończony zawodowy kurs spawalniczy. Kandydaci muszą ponadto posiadać aktualne uprawnienia na określoną metodę spawalniczą. Bardzo istotne w niektórych firmach jest również posiadanie certyfikatu VCA, który jest potwierdzeniem ukończenia szkolenia BHP. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku takich branż, w których ryzyko wystąpienia poważnych urazów jest największe. Holandia ma bardzo duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy, dlatego chętnie zatrudnia specjalistów z zagranicy, którzy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz wysokie wynagrodzenie. Decydując się na pracę spawacza warto zaopatrzyć się we własną maskę z nawiewem, która pozwoli zyskać spore zyski w krótkim czasie!

Spawacz Holandia – zarobki

Jako wykwalifikowany spawacz praca w Holandii umożliwia otrzymywanie atrakcyjnych zarobków i rozwijanie swoich umiejętności w branży. Oczywiście zarobki mogą być znacznie wyższe w zależności od metody spawalniczej, którą posługuje się kandydat oraz od doświadczenia zawodowego jakie posiada. Poziom zarobków w dużej mierze zależy również od wielkości przedsiębiorstwa, w którym podejmuje się pracę. Warto także wiedzieć, że największe zapotrzebowanie na rynku holenderskim jest na spawaczy, którzy specjalizują się w metodzie MIG/MAG lub TIG. Ponadto wiele firm oferuje pracownikom zakwaterowanie oraz darmowe dojazdy do miejsca pracy. Dzięki temu zarobione pieniądze można oszczędzać, a nie wydawać na mieszkanie i paliwo.

Podsumowując, praca jako spawacz w Holandii może być dużo bardziej opłacalną alternatywą pracy w Polsce. Holandia jest jednym z tych państw, w których społeczeństwo należy do populacji starzejących się, więc zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów stale rośnie i ten stan rzeczy będzie się jeszcze długo utrzymywał.

Zapraszamy do kontaktu!